Moda & Trend

KUM SAATİ VÜCUT VE DOĞRU KOMBİNLER


Deniz Tanyolaç 7 Kasım 09:08

Kendinden emin ve mükemmel bir görünüm elde etmek için çıktığımız bu yolda, son yazım kum saati vücut ve doğru kombinler” ile ilgili olacak. İlkemiz şu: “doğru kıyafeti seçmek aslında önce vücut yapısını tanımakla başlıyor.”  Kum saati vücut şekline sahip miyim?” sorusunu kendine soruyor ve cevabı merak ediyorsanız yazımı okumaya devam edin. Yazımda vücudunuzu oldukça güzel gösterecek stil önerileri ile karşılaşacaksınız.

Kum saati vücut yapısı

Özenerek baktığımız kum saati vücut şekli dergilerde, kırmızı halı üzerindeki ünlülerde görmüş olduğumuz vücut modeli aslında. "Yontulmuş omuzlar, düzgün kıvrımlar ve yine adeta yontulmuş bir bel" bu vücut tipinin genel özellikleri arasında yer alıyor. Hatırlatmakta yarar var ki dergilerin çoğunda özenerek baktığımız bu ünlülerden bir çoğu aslında bu mükemmel ölçülere sahip değil. Kaliteli ve pahalı kıyafetler, profesyonel bir fotoğraf düzenleyicisi ile de hayalinizdeki kum saati vücudu görüntüsünü elde edebilirsiniz.

Kum saati vücut şeklinde göğüs ve kalça ölçüleri neredeyse eşittir ve bunun yanında dar bir bel mevcuttur. Aşağıdaki özelliklere sahipseniz vücudunuz kum saati şeklinde olabilir:

  • Omuz ve kalça yaklaşık olarak aynı genişlikte,
  • Küçük ve belirgin bir bel,
  • Hafif yuvarlak omuzlar,
  • Göğüs kısmı ve kalça geniş,
  • Kilo alımı vücuda eşit olarak dağılır.

Marilyn Monroe, Kim Kardashian, Bettie Page, Jayne Mansfield ve Jennifer Lopez  kum saati vücut tipine sahip ünlülere örnektir.

Kum saati vücut tipi, en kıvrımlı vücut şekillerinden bir olarak kabul edilir. Bu yüzden kum saati vücut şeklinizi mükemmel bir şekilde ortaya çıkarmak için doğru kombinler tercih etmelisiniz. Unutmayın, vücudunuzu doğru tanıdığınızda kıyafet seçiminiz kolaylaşacaktır. Doğru kombin önerilerim için yazımı okumaya devam edin.

Alt giyim seçimi nasıl olmalıdır?

Kum saati vücut şekline sahip kişilerin kıyafet seçiminde oldukça dengeli olması gerekmektedir. Yani alt bölgenizi ya da üst bölgenizi ön plana çıkaracak kıyafetlerden uzak durmalısınız. Dolayısıyla üst kıyafetinizle denge oluşturacak şekilde seçim yapmalısınız. Öncelikle tercihiniz orta belli modellerden yana olmalıdır. Düşük bele sahip pantolonlar kalçanızın olduğundan daha geniş görünmesine neden olacaktır. Ayrıca pantolonlarda aşırı geniş ve bol modeller yerine daha dar kesim modeller tercih edin.

Blazer, basit bir tişört ya da klasik bir bluz ile tercih ettiğimiz kombinlerimizin vazgeçilmezi "kot pantolonlar". Kum saati vücut tipine sahipseniz kot tercihiniz de pantolon gibi orta belli modellerden yana olmalıdır. Aynı zamanda yüksek belli kot modelleri, bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacak ve dikkati belinize çekerek kıvrımlarınızı vurgulayacaktır. Size bir önerim de bedeninizden biraz daha küçük kot modellerini denemeniz, oldukça güzel bir görünüm elde edeceksiniz. Kalçalarınız çok geniş ve bundan hoşlanmıyorsanız koyu renk kot tercih edin. Aynı zamanda hem pantolonlarda hem kot tercihlerinizde kemer kullanabilirsiniz. Oldukça güzel bir tamamlayıcı olacaktır.

Etek seçiminizde dikkat edeceğiniz nokta, çok fazla hacimli modeller tercih etmemektir. Çalışma hayatınızda da şık bir görünüm elde edeceğiniz kalem etekler, oldukça başarılı seçimler olacaktır. Aynı zamanda kalem etekler, belinizi ön plana çıkarmanızı sağlayacaktır. Pantolon seçiminde olduğu gibi etek seçiminde de yüksek bel modeller doğru tercihtir. Ayrıca etek uzunluğunu kalçayı saran diz boyu ya da daha uzun modellerden seçin. Düşük belli etekler alt kısmı geniş göstereceğinden uzak durmanız gereken modellerdir. Yine büyük cepler ve fırfırlı modeller uzak durmalısınız.

Diyet alışkanlıkları, yaşam tarzı, fitness rutinizdeki ince ayarlar vücudunuzun görünüşünü etkileyebilir.

Vücudun üst kısmında tercih edilecek parçalar nelerdir?

Üst giyim seçiminde aşırı geniş modeller yerine hafif yuvarlak yaka bluzlar tercih edebilirsiniz. Çünkü kare, balıkçı ve kayık yakalar üst kısma fazladan hacim katacağından dengenin bozulmasına neden olacaktır. Bunun yerine ince yaka modelleri tercih etmelisiniz. Aynı zamanda bluzların kollarında fazladan süslemeler ve kabarıklıklar olumsuz etki yaratacağından tercih edilmemesi gereken modellerdendir.

İster iş hayatı için ister günlük tarzınız için blazer oldukça kullanışlı bir parçadır. Kum saati vücut modelinde tercih edeceğiniz ceket modelleri vücuda tam oturan tarzda olmalıdır. Aynı zamanda kuşaklı modellerde bel kısmı ön plana çıkarak mükemmel bir görüntü oluşturacaktır. Kalçaların üzerinde biten kısa ceket modelleri kıvrımlarınızı vurgular. Ayrıca bacaklarınızın daha uzun görünmesi için trençkot ve pardösü seçiminde uzun modeller iş görecektir.

Tek parça seçimler

Elbise özel günlerimizin favori parçalarıdır. Elbise seçiminde kloş modeller, uğraşmadan incecik belinizin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Zaten geniş olan göğüs bölgesine ekstra hacim ekleyen elbise modellerinden uzak durmalısınız.

Kum saati vücut tipine sahip kişilerin dikkat etmesi gerekenler

Bu vücut tipinde bol kıyafet seçimi sizi olduğunuzdan daha geniş göstereceğinden uzak durmanız gerekenler arasında olacaktır. Düşük bele sahip alt parçalar da yine sizi hem kısa hem de geniş gösterecektir. Seçeceğiniz alt parçalarda pile, süslemeler ve ceplerin olmamasına dikkat edin. Yine dış giyim için şişme mont ve kış günlerinde örme kalın kazaklar tercih edilmemelidir. Aksesuar seçiminde kemer mükemmel bir tercihtir. Sutyen, bikini üstü seçiminde balenli modeller tercih edin. Üst giyim seçimlerinizde daima vücuda oturan modeller şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Yıllardır kadınların en çok beğendiği vücut tiplerinden biridir kum saati vücut. Doğru kombinlerle güzel görünümünüzü bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Vücudunuzu tanıyıp uyumlu giyinmek mükemmel bir görünüm elde etmenizi sağlar. Bu yüzden ihtiyacınız olan tek şey, doğru parçaları seçmek. Yazımın bu konuda size yardımcı olmasını diliyorum.

Eğer bu vücut tipine uygun değilseniz diğer yazılarımı inceleyin.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum