Astroloji

MARS KOÇ'TA VENÜS BOĞA'DA


Çağlan Tunçbilek 30 Mayıs 09:29

Mars ve Venüs en rahat oldukları burçlardalar. Mars 5 Temmuz'a kadar Koç'ta; Venüs 23 Haziran'a kadar Boğa'da kalacak. Venüs Boğa'dayken "iyi anlamda" her türlü ilişkide verimlilik, sağlamlık, sadakat söz konusudur. İlk başlarda Mars'ın Koç'ta ilerlemesi ve Jüpiter'in etkisinde olması çevremizde yüksek enerjili olayları göreceğimizi göstermekte. Haziran'ın 10'undan sonra çevremizde egosal zorlayıcılığı görebiliriz. Bu baskı Venüs'ün Boğa'da olmasıyla biraz yumuşayacak. Yani akraba ve dostlarımızdan destek görebiliriz. Bu etki zaten bir haftadır başladı bile. 10 Haziran'dan sonra zorlayıcılığın, "ben merkezci" hale gelmemesine dikkat etmemiz gerekmekte. Tepki alabiliriz. Tam tersi olarak tepki de gösterebiliriz.

Venüs Boğa'dayken giyim, kozmetik, gurmelik konuları ön plana çıkar. Bu arada Güneş de İkizler'de. Bu şekilde mal ve hizmet üretenler indirim yaparak cirolarını arttırabilirler. Her türlü sıkıntıya rağmen "hepimizde kendi şartlarında bir lükse düşkünlük eğilimi olacak" diyorum.

Burçlara göre yorumlar

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): İş konularında bir zenginlik bekleyin. Yatırımlar konusunda fırsat gelebilir. Eğlence, moda, kozmetik ve her türlü sanat dalında kazanç artışları bekliyoruz. Aşırı zorlayıcı bir şekilde bu konulara girmek sıkıntı getirir. Dikkat! İstediğimiz hemen olmayınca ciddi anlamda öfkelenebiliriz. Bu durum, hemen akabinde pişmanlık yaratacaktır. İlişkileri mümkün olduğunca yumuşak tamamlamak bize kazandıracak.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Yapacağınız işlerle ilgili güvensizlik hakim. Daha önce yaşadığınız sıkıntı ve tecrübeleriniz bu güvensizliğe neden olmuş. Şuan güvenebileceğiniz bir fırsat olmadığını düşünürken biraz sabredin. Olumsuz duygularınız da kalıcı değil. Yakında dengeye geleceksiniz. Merkür retrosu bittikten sonra biraz daha gevşeyeceksiniz. Temmuz'un ilk haftasından sonra yaz, şimdikinden daha güzel geçecek görünüyor. (doğum haritanızda başka bir şey yoksa tabii). Kişisel bakım ve giyim alışverişi için uygun bir dönem. Gezi ve tatil istediğiniz had safhada.

Sabır

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Bu aralar çok hareketlisiniz. Gelecekle ilgili yoğun plan ve enerji var. İş konusunda çeşitli teklifler alabilirsiniz. Kendiniz için değil ama başkalarının umutlarına, gelecekle ilgili planlarına ışık olabilirsiniz. Bazı gizli görüşmeler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu görüşmelerde gergin geçse de sonucu nispeten olumlu olacak. Gergin olaylar Temmuz başında hafifleyecek. Fikirsel konularda harekete geçmek için en erken 7 Haziran'dan sonrasını bekleyebilirsiniz. Diğer konularda 5 Haziran ve sonrası derim. Boş zamanlarınızda evinize çekilmek ve yalnız kalmak isteyeceksiniz.

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Merkür retrosunda, zihin karışıklığı ve ne yapacağına karar verememek normaldir. Zaten şimdi harekete geçmeyin. İki şeyi ayırın. Kendi tercihlerinizde ve sorumluluk anlayışınızda sorun yok. Bu bir! İkincisi; bu aralar insanların tercihlerini eleştirmezseniz zihniniz daha rahat edecek. Onlar tam sizin düşündüğünüz gibi davranmayınca kötü olmuyorlar. Hepimizin eksiği var. Birisi sizinle ilgisi olmayan bir konuda "hata"(!) yapınca bir defaya mahsus ondan uzaklaşmamayı deneyin. Bambaşka bir dünya ile karşılaşacaksınız. İnsanları sevimliliğinizden mahrum etmeyin. Üzülenler var.

Olaylara farklı bir açıda bakın

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Hayat felsefeniz, uzaklara yolculuk ya da uzaklardaki birisi, bir konu, yüksek öğrenimle ilgili konularda enerji ve hareket var. Bu baskı gibi görünen enerji tam hoşunuza gitmiyor. Aynı anda toplum önü duruşunuzla ilgili konularda ani bir çıkış ya da fikirlerinizi sert bir şekilde beyan etme durumu sürpriz olmaz. Burada yöneticileriniz, anneniz, eşiniz, aldığınız eğitimdeki bir eğitmen ya da alacağınız bir eğitimle ilgili sorun çıkaran kişilerle bir çatışma kastedilmektedir. Ancak sonrasında bu çatışmaların tatlıya bağlanma veya anlaşma ile sonuçlanma durumu da var. Bugünlerde insanlar içinizdeki değişmeyen sabit fikirlerden haberdar değil. Arkadaşlarınızla olumlu etkileşimler sürpriz olmaz. İşinizde farklı bir konum istiyorsanız bunu yerinde ve nazik bir şekilde konuşarak yapmalısınız.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Başkalarının paraları, mal varlığı, gizli konuları, düşünceleri sizin zihninizi zorluyor. Bu arada kendi hedeflerinize de gitmek için çabalıyorsunuz. Merkür retrosu ile karışmış bu yapı Haziran boyunca azalarak devam edecek. Temmuz başında doğum haritanızda başka etkiler yoksa durum daha sakin olacak.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Konumuz sabır. Sık sık öfkelenebilirsiniz. Fazla takmayın. Hemen unutun. Önünüzdeki işe bakın. Temmuz'a kadar öfkeniz çabuk geçsin. Yoksa baş olmaz. Para konularıyla ilgili angarya işlerde bir isyan ve ardından destek gelebilir. İsyanınız dengeli olsun! Karşı cinsten iltifat ya da daha fazlası gelebilir. Ancak etki kalıcı değil. 8 Haziran'dan sonra etrafınızdaki bazı kişiler gizli, özel konularınızı bilmeden size yaklaşabilirler. Bir sıkıntı yok. Kontrol sizde. Gereksiz borçlanma ve para harcamamaya dikkat edin.

Önce düşünün sonra hareket edin

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): İş, sağlık, evcil hayvan bakımı, ev rutinlerinde etrafınıza yardım ederken kendinize faydanızın olmaması sizi biraz yorup gerecek. Temmuz'da daha iyi olacak. Bekar olanlarınız kısa bir aşk yaşayabilir ya da iş konusunda cazip bir teklif alabilirsiniz. Sizi kıskanması gerekenlerden iltifat alabilirsiniz. Sonuncuya dikkat edin. Bayram değil seyran değil. Bu ara kendinize çok odaklanmayın. 4 Haziran'dan sonra hoş vakit geçireceğiniz birisi ile yakınlaşabilirsiniz. Ama etik olun. Güzel zaman geçirmek ön planda olsun. Zihni daraltmaktan iyidir. Ebeveyn ya da ev tadilat ve taşınma konuları sizi arkadan sıkan konular...

Yay Burcu (özellikle Yay Burcu): Sizi kıskananlar, partner, ortaklarla ilgili yeni bir düzenleme gerekebilir. Bu konular sizi olgunlaştırıyor. Yavaş yavaş etrafınıza bu sayılan konularda destek olabilecek duruma geliyorsunuz. İş konusunda çözmeniz gereken konularla ilgileniyorsunuz. Sizden bir çıkış gelecek. Çok sert olmazsa sonu iyi olacak. Doğru yoldasınız. Çocuklar, sosyal çevre, spor, yatırım konularında inanılmaz bir enerjiniz var. Ama bu durumun direkt size faydası yok. Bu konularda çaba harcarken zevk alın; o da bir kardır. Evcil hayvanınız varsa onunla ilgili bazı konuları halledebilirsiniz.

Akışa bırakın

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Ev konuları, ebeveyn ve sağlıkları, ev tadilatı, ev değiştirme, kent değiştirme konuları hareketli. Çok da hoşunuza gitmiyor. Size direkT bir faydası yok. Döviz, borsa, kripto para gibi spekülatif konulardan ani para kazanıp kaybedebilirsiniz. Çocuk, spekülasyon ve partnerinizle bir konudan dolayı küçük bir anlaşmazlık sizin için sürpriz olmasın. Ama sonu tatlıya bağlanır ya da bu son birkaç günde gerçekleşmiş olabilir.

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Yakın çevrenizden gelen enerji artışı bir yandan hoş gelse de mantıksızlığı sizi geriyor. Aslında kendi hedeflerinize odaklanmak istiyorsunuz. Bu arada kolay olmasa da ve yahut etkili olacağını düşünmeseniz de 7 Haziran'dan sonra işinizle ilgili tanıtım yapabilirsiniz. Kısa yolculuklar için teklif olabilir. Ama bununla ilgili hoşunuza gitmeyen bir şey var. Karışık duygular içindeyken özellikle sosyal medyadan bir çıkış yapabilirsiniz. Ama diliniz sivri olmasın.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Yakın çevre, akrabalar ve arkadaşlarla buluştuğunuz bir dönem olacak. Bu durumu Merkür retrosu da desteklemekte. İşinizde herkese yardımcısınız. Yardım istekleri fazla. Size "bir ihtiyacın var mı?" diyen yok! Kazancı arttırmak için farklı bir iş konusunu planlıyor olabilirsiniz. Bundan kimsenin haberi olmayabilir. Eşinizden ya da partnerinizden destek gördüğünüz bir dönem.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum