Moda & Trend

MAYO MODASI: TATİLİN KENDİSİ KADAR ÖNEMLİ


Deniz Tanyolaç 4 Temmuz 07:03

Beklenen tatil geldi! Güneş altında geçen tuzlu günlere "merhaba" deme zamanı. Güneş tüm güzelliği ile bizi karşılarken deniz-sahil-havuz sizi çağırıyor. Bekleyin! Kendinizi güneşle dolu günlere ve deniz kenarında geçirdiğiniz eğlenceli zamanlara hazırlarken "sezonun en trend mayo modellerini" benimle birlikte incelemeye ne dersiniz? Mayo modası ile ilgili merak ettikleriniz nelerdir? Plaj koleksiyonunuza yeni parçalar eklemeden mutlaka yazımdaki trend modellere göz atmayı unutmayın!

  • Siyah mayolar modası geçmeyen zamansız klasikler arasında yer alıyor.
  • Basit görünebilirler ama her kesime uyar ve herkesin üzerinde iyi görünürler. Bu nedenler her sezon favori renkler arasındadır.
  • Her sezonun fırfır detaylarını bu sezonda mayolarda görüyoruz. Ayrıca göğüs kısımdaki bu model şort ve eteklerle sizi geceye de taşır.
  • Zamansız bir klasik olan siyah mayolarınıza yeni bir soluk getirmek ister misiniz? Neon aksesuarlarla canlandıracağınız mayonuzu seçerken yine neon renklerde detaylara sahip modelleri tercih edin. Sezon mayo modasında neon detaylar oldukça fazla kullanılmakta.
  • Yine mayonuzu ten rengi sandaletler ve altın zincir kolyelerle hatta değerli eşyalarınızı koyabileceğiniz minik bir bel çantası ile eşleştirebilirsiniz.
  • Cazibe yaratmak için mayolara yerleştirilen pencere detaylar plaj görünümünüzü anında yükseltecektir. 80'li yılların modası dekolteli modeller bu sezonunda favorileri arasında. Yine böyle bir model mayo kot şort veya etekle bütünleştiğinde -gündüzden geceye geçmenizi- sahilden partiye devam etmenizi sağlayacaktır. Gardırobunuzda hem mayo hem bir body olarak yerini alacak bu parçaları yanınızdan eksik etmeyin!

Geri dönüşümlü modeller

Pandemi sürecinin çevre bilinci üzerinde şaşırtıcı derecede etkili olduğunu düşünüyorum. Çevreciliğin sürdürülebilmesi için geri dönüştürülmüş giyim ürünlerini tercih etmelisiniz. Bu yüzden Zara gibi bir çok marka %80 gibi büyük bir oranda geri dönüştürülmüş ürünleri satışa sundu.

Geri dönüştürülmüş polsyester

Geri dönüştürülmüş polyester, plastik şişelerden elde edilen geri dönüştürülmüş PET plastikten oluşur. Plastik şişeyi geri dönüşüm kutusuna attığınızda atık seçim ve ayrıştırma tesisine götürülüp burada farklı plastik türleri en faydalı olacakları alanlara göre ayrıştırılır. PET plastik, temizlenir, doğranır ve geri dönüştürülmüş yeni polyester iplik haline getirilir. Böylece işlenmemiş ham madde üretimi, su ve enerji tüketimi azalır ve daha az atık üretilir. Geri kazanılan iplik, ham polyestere benzer özelliklere sahiptir. Bu yöntemle hazırlanıp tasarlanmış -resimdeki- çiçekli mayoyu buradan inceleyebilirsiniz.

Sezon renkleri

Beyaz renk mayo seçimi ile bronzluğunuzu ortaya çıkarmaya ne dersiniz? Mayoda siyah zahmetsiz bir seçimdir fakat mayo modasında soluk pembeden neon renklere kadar canlı tonlar, çiçekli modellerde sahilde parlamanızı sağlayacaktır.

Kendi stilinizi oluşturmanın en önemli adımı bedeninizi iyi tanımanızdır. Bu yüzden farklı model ve renkleri denemeye açık olun ve cesur olmaktan çekinmeyin! Bol bol güneşleneceğiniz, dalgalarla dans edeceğiniz ve havuz başında eğlenceli vakit geçireceğiniz bir yaz sizinle olsun. Bir sonraki yazıda görüşürüz.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum