Astroloji

MERKÜR RETROSU 9 NİSAN - 4 HAZİRAN 2022


Çağlan Tunçbilek 2 Mayıs 18:51

Merkür retrosu etkileri, 2 Mayıs itibari ile yavaş yavaş başlamış durumda. Merkür iletişim gezegeni olduğu için bu gerileme özellikle iletişim aksaklıklarına neden olacak. Yanlış anlama ya da anlayamama konuları gündemde.

Merkür retrosunun genel etkileri nelerdir? Yanlış anlamalar nedeniyle, eş, partner ve ortaklarla ilgili anlaşmazlıklar olabilir. Bu dönemde yapılacak anlaşmalar ya sorunlu olur ya da uzun süreli devam etmez. Anlaşmalar devam etse bile genelde bir sıkıntı ve sorun hissedersiniz. Özellikle sosyal medyada daha dikkatli olunması gereken bir dönemdir.

Fazla görüşmediğimiz eski arkadaşlarla buluşabiliriz. Yolda giderken bir şekilde eski bir arkadaşa tesadüf edebiliriz. Elektronik aletler bozulabilir. İnternet sorunları sık yaşanır. Mecbur değilsek yeni bir elektronik alet almamamız gereken bir dönemdir. Araç sürücülüğü zihin kapasitesi ile gerçekleştiğinden bu dönemde dikkatli araç kullanmak önemlidir. Anlaşma yapmak mecburiyetindeysek mutlaka yavaş ve dikkatli okuyup öyle imza atmamız gerekir. İletişim sorunu varsa retrodan en erken bir hafta sonra konuşun . Romantik bir ilişkinin geçici olmasını istiyorsanız 9 Nisan - 4 Haziran arası başlatabilirsiniz(!)

Olumlu anlamda iş planları ve mutfak çalışmalarını yapabilirsiniz. Tanıtım çalışmalarının hazırlıklarını yapabiliriz. Ancak ilk tanıtım için retro bitiminden sonra en az 15 gün beklense iyi olur derim.

Merkür retrosunun ilerleyişi

9 Mayıs - 23 Mayıs arası zihnimizin içe dönüp çok verimli çalışabileceği bir dönem olacak. Merkür, yöneticisi olduğu İkizler burcundayken her türlü plan yapabiliriz. Kendi başımıza bir şeyler öğrenmek için iyi bir tarih aralığı olacak.

24 - 28 Mayıs arası iştahımız artabilir. Özellikle evde buzdolabı ile yakınlaşabiliriz. Kilo artışına dikkat.

31 Nisan - 6 Mayıs arası çeşitli konularda öfkelenebiliriz. Ters konuşabilir, ters konuşulabilir ya da sert konuşmaların olduğu ortamlarda bulunabiliriz. Bu dönemde sözlere dikkat edin.

Dikkat

Doğum haritası olmadan gökyüzündeki gezegenlere bakıyorsak, aşağıda bahsettiğimiz konular hafif, orta şiddette ve şiddetli gerçekleşebilir. Bu durum doğum haritasındaki hareketsiz gezegenlerin üzerine an içindeki gezegenlerin konumlarının üst üste gelip gelmemesi ile ilgilidir. Bu yazıdan sonra güneş tutulması yazısını da okursanız daha faydalı olacaktır.

Burçlara göre Merkür retrosunun etkileri

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): İlk haftalarda yakın çevreniz, kuzen kardeşlerle ya da iş yerinden arkadaşlarınızla görüşebilirsiniz. Yükselen koçlara 25 Mayıs'tan sonrası için sakin olmayı önceden planlayın diyorum. 25 Mayıs ve 6 Haziran arası üzerinize çok gelindiğini hissedebilirsiniz. Sabretmeniz gerekiyor. Gerginlikler iş yerinden gelebilir. “Çalışmıyorsanız” ev ahalisinden birileri sizi gerebilir. Ev işleri sizi isyan ettirebilir ya da eve gelecek misafirlere sabırlı olmanız gerekebilir.

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): İlk iki hafta içinde okuldan, üniversiteden arkadaşlarınızla görüşme ihtimaliniz var. Sık görüşmediğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelip derin konularda konuşacaksınız. Merkür retrosu döneminde yapmak zorunda olduğunuz işler retronun özelliği yüzünden aksayarak, gecikerek bitecek. Bu dönemde yakın çevrenize ve kendinize odaklısınız. İşinizle ilgili planlamalar yapın. Retro bitiminde yönünüz belli olsun.

Planlama dönemi

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Merkür retrosunda en çok içe çekilen herhalde sizi olacaksınız. Bu retroda evden çıkmayı istemeyebilirsiniz. Yalnız kaldığınızda daha mutlu olacaksınız. 31 Mayıs ve 6 Haziran arası sizi kıskanan kişilerden birisine sert konuşabilirsiniz. Ama yapmasanız daha iyi olur. Size saygısızlık yaparlarsa sabredip bu kişiden uzaklaşın. Yanlış anlamalara dikkat edin. Retro bittikten sonra ilişkileri isterseniz düzeltebilirsiniz. Retronun sonuna doğru arkadaş gruplarınızla görüşebilirsiniz. Yeni bir iş teklifi ya da pozisyon değişikliği teklifi gelebilir. Bu retroda bu tarz değişiklikler çok verimli olmaz. Ancak kısa bir sürede olsa bunu istiyorsanız kabul edebilirsiniz.

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): İlk on gün bazı sinsi insanların samimiyetsizliğini düşünebilirsiniz. Yine bazı konularda şüphelerinizi masaya yatırabilirsiniz. İş, eş, kariyer ve maddi konularda çevrenin fark edeceği kadar bir hareketlenme olabilir. Ancak yine de zorlamadan akışa bırakmanız gerekiyor. Retrodan sonra daha iyi olacak ancak şartlara uyum sağlarsanız sonuç daha iyi olacak.

Bu seferlik karşınızdakine uyun

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Arkadaş grupları ile görüşeceksiniz. Toplum önü duruşunuzla ilgili bazı çıkışlarınız son aylarda ya da yakın zamanda olmuş olabilir. İş konularınız, ya da işle ilgili belki küçük bir eğitim almış olabilirsiniz ya da bu saydığımız konularla ilgili annenizle çokça konuşmuş olabilirsiniz. Mayıs sonu ve Haziran başında yöneticilerinizle ya da partnerinizle gergin bir konuşma yapma ihtimaliniz yüksek. Böyle bir konuşmanın içine çekilebilirsiniz. Sakin ve sabırlı olursanız bu durumdan zararlı çıkmazsınız.

Başak Burcu (özellikle Yükselen Başak): Merkür retrosunda uzmanlık gerektiren düşünceleriniz toplum önünde görünür olacak. Belki de kendiniz yerine fikirleriniz ortada olacak. Bu fikirler çok uzaklara kadar ulaşacak ya da bu dönemde ürettiğiniz fikirler retrodan sonra görünür olacak. Yine yükseköğrenim, üniversite konularında kısa süreli sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Belki de başkalarının bu durumlarının içinde kendinizi bulabilirsiniz. Sıkıntılı konulardan mümkün olduğunca uzak durun. Bu tarz konuları konuşmayı retro sonrasına bırakmak da uygun çözüm olacaktır.

Sabır

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Hayat felsefenizle ilgili bakışınızı geliştirebileceğiniz bir dönemdesiniz. Bu konuyu sık görmediğiniz bir arkadaşınızla konuşma imkânınız olursa oldukça faydalı olacak. Yine Mayıs sonu ve Haziran başında bazı gizli konularda kısa süreli tartışmalar olursa şaşırmayın. Sabırlı olursanız zarar görmezsiniz. Bu retroda çevrenizde sanal ve kimsenin fark etmediği enerjetik bir alan oluşturun. Bu şekilde zihninizi dinlendirmeyi ihmal etmeyin. Sıkıntılar çalışmanızı ve ilerlemenizi engelleyemez. En fazla sizi yavaşlatır.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): Başkalarının paralarıyla ilgili konular, ortaklarınızın parası ve her türlü maddi konuları gündeme gelebilir. Sizinle ilgili gizli bir konu gündemde. Yine bu konularla ilgili sizi sıkan şeyler olabilir. Mayıs sonunda eş, ortak, avukat ya da açık düşmanlarınızla ilgili sizi sıkan iletişim güçlükleri yaşayabilirsiniz. Sabırlı olmanız size kazandıracak.

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): Eş, ortak, partner, avukat gibi profesyonel danışmanlar ve açık düşmanlarla ilgili düşünce ayrılıkları var. Bu bir noktadan sonra ayrılık düşüncesine bile götürebilir. Ancak bu konunun olma ihtimali daha düşük. Ayrılık olmaması için ciddi konuşmaları Retro sonrasına yani 15 Haziran civarlarına atabilmeniz çok iyi olur. Amacınız üzüm yemek olsun.

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Bu Merkür retrosu çalıştığınız işle ilgili kafanızı kurcalayan sorunları içsel olarak planlayacağınız, hareket planınızı belirleyeceğiniz bir dönem. Eğer çalışmıyorsanız ev işleri ile ilgili ya da evcil hayvanlarınızla ilgili bazı konuları düşünebilirsiniz. Bir yerde çalışıyorsanız çalışma arkadaşlarınızla ilgili yeni düzenlemeleri 7 Haziran sonrası için planlayabilirsiniz. Elbette onlarla olan ilişki yapınızı retrodaki ilişki gelişimine göre planlayacaksınız. Yine de retro sonrasında profesyonel anlamda uzlaşma çabaları gösterin. Aynı durum ev konularınız için de geçerlidir.  

Uzlaşın

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): Kripto para, borsa, döviz gibi konularda aşırı cesaret kaybettirir. Daha garantici gitmeniz gerekir. Çocuklarınızla ilgili bazı konuları düşünün ve sonuca bağlayın. Romantik konularda istediğiniz standartları yakalayamadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Evliyseniz ev içinde, bekarsanız sosyal medyadan bazı çıkışlar bu dönemde gündemde. Ev içi tartışma Merkür retrosunda uzlaşma ile sonuçlanmaz. Bu konuları daha çok 10-15 Haziran'dan sonrasına bırakmak daha uygun olacaktır. Ama bu ertelemeyi retro döneminde konuşabilirsiniz. Bu şekilde içsel olarak konuları düşünme imkânı da bulursunuz.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Bu aralar çok enerjiksiniz. Belki enerjinizi zor kontrol ettiğiniz zamanlar oluyordur. Sosyal medyadan görülen görünümünüz biraz aldatıcı. Arkasında başka şeyler var. Yakın çevrenizle ilgili 28 Mayıs'tan sonra bazı gerginlikler yaşayabilirsiniz. Biraz sakin olmanız uygundur. 7-10 Haziran'dan önce hareketlenirseniz ipler kopar. Ancak gerekiyorsa sıkıntı yoktur.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum