Spor

Mesut Özil ve Ağrıları


Tuna Tanyolaç 30 Ekim 18:32
Fenerbahçe bin bir umutla Mesut Özil'i transfer etmişti. Sonuçta dünya çapında isim yapmış, kabul görmüş bir isimdi. Tam da Fener'e lazım olan bir sükse idi. Çünkü camiada dünya starı transferi eksikliği yıllardır eleştiri konusu olarak süregelmekteydi. Fenerbahçe en meşhur isimleri alır, Fenerbahçe en ses getiren transferi yapar sesleri hat safhaya ulaşmıştı. Bu takıma Alexler, Roberto Carloslar, Anelkalar, Hooijdonklar, Kuytlar gelmişti. Sonuçta bu baskılarla transferi gerçekleşti. Yıllardır maç temposu yaşamamış halde Fenerbahçe'ye geldi. Nasıl bir katkı vereceği ise gerçekten merak konusuydu.

Mesut Özil'in futbol hayatı bitmiş miydi?

Hayır; Mesut Özil için futbol bitme noktasına gelmemişti. Tamam kabul ediyorum; çok zamandır maça çıkmıyordu fakat yaşı henüz çok geç değil ve kilo sorunları olmayan bir sporcuydu. Fiziği zayıftı ama çalışarak halledilmeyecek bir eksikliği yoktu. Ayrıca içinde milli kimliğine ait olan bir ülkede oynama isteği ve Fenerbahçelilik ruhu vardı. Şartlar uygun olursa Mesut toparlar ve takıma süper yıldız katkısı yapabilirdi. Maddi olarak tavizler vermiş olması bile futbol oynama isteğine bir kanıt niteliği taşıyordu.

Peki Mesut neden beklenen katkıyı veremedi?

Mesut Özil beklenen katkıyı veremedi evet, fakat zaten veremezdi. Kendisi en verimli dönemindeki formunda bile olsa takım buna uygun değildi. Takım pres ve koşu üzerine kurulmuştu ve tempo oyunu oynarken Mesut sadece isim transferiydi. Çünkü o koşma üzerine değil tıkanmış oyunda kilidi açma, kalabalıkları yarma ve asist üzerine uzmanlaşmış bir profesördü. Temposu bu koşu ve pres oyununa yetmedi. Ya tempo kazanmasına müsaade edilmedi ya da mental olarak takıma uyacağı süreleri alamadı. Basında, Mesut oynamazken hep ağrılarından ve sakatlıklarından haberler çıktı. "Bu hafta Mesut takımda yok çünkü şu ağrısı var, bu kasında sakatlığı var, soğuk algınlığı var" şeklinde haberler çıktı. Hangi cesur medya Mesut oynatılmıyor yazacaktı ki? Ya da Mesut Özil hocanın planlarında yok yazacaktı? Mümkün mü? Bence bu hoca Mesut'u yiyemeyeceğine göre haber yakındadır ki "Fenerbahçe'de hoca değişikliği!" başlığı. Bu yüzden Mesut'un ağrıları bence başkalarına baş ağrısı olarak yansıyacaktır.
Bu yazıyı kargala!
0 Yorum