Moda & Trend

SOKAK MODASI


Deniz Tanyolaç 3 Nisan 09:11

Bir kahve alıp arkanıza yaslanın ve beraber inceleyelim. 2021 ilkbahar-yaz sokak modası nelerden oluşuyor? Kahve demişken güne kahve içmeden başlayamayanlardan mısınız siz de? Kokusu bile insanı rahatlatıyor. Bir yazımızda mutlaka "En iyi kahve içerikleri nelerdir? Kahve nasıl yapılır? Nereden almalı?" sorularına da değinmeliyiz.

Pandemi sürecinde neredeyse hepimiz; nerede ne giyeceğimizi, sezon trendlerini takip etmeyi, kombin yapmayı unuttuk. Çoğu zamanımızı evde geçirdiğimize göre ve artık çoğumuzun iş hayatı da eve taşındığından rahat, konforlu kombinler ile günü geçiriyoruz. Kış bitip baharın geldiği bu günlerde havaların dengesiz ilerlemesi sebebiyle günü gününü tutmayan giyim stilimiz var. Havanın bu tutarsızlığı ve pandeminin etkisi gardroplarımızı da sarmış durumda. Bu yüzden korkarım bir süre daha dolaplarımız bu karışıklığa mahkum kalacak.

Sokak modasını incelediğimizde eşofman takımları, konforlu ve rahatlığı ile bu sezonun gözdesiydi. Öyle ki farklı markaların her bütçeye uygun örnekleri mevcut. Bu senenin popüler eşofman rengi ise gri ve krem. Bu iki rengin tonlarının uyumu tartışmasız mükemmel ama baharın sıcaklığına yakışan rengarenk kombinler ile farklılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Karantina dönemleri karanlığının aksine özgürlüğü çağıran, yaşamı ve güzelliği çağrıştıran renkleri tercih edebilirsiniz. Güneş sarılarından, portakal tonlarına, kırmızlar, maviler, pembeler, hardallar, yeşiller, yanık mercan kül ve pas tonları...

Süslenmeyi özledik!

Duyumlarıma göre 2021 modası rahatlık ve konforu bir kenara itip kendinizi bir prenses gibi hissedeceğiniz kombinlerle bizi karşılıyor. Işıltılı detaylar, transparan kıyafetler ve sanırım abartılı kıyafetler geri geliyor. Peki rahatlığa bu kadar alışmışken dönmek mümkün olacak mı o ışıltılı günlere? Ya da içinizden "yeter artık abartıyı ve süslenmeyi özledim" mi diyorsunuz? Yeni sezonda çok sayıda kumaş ve dokuda göz alıcı renkler öne çıkarken bu renkler arasında en çok pembeler dikkat çekti. Karpuz, fuşya ve sıcak pembeler ilkbahar- yaz sezonunda en çok karşınıza çıkan renkler olacak. Çoğu koleksiyonun merkezinde gömlekler, trençkotlar ve blazer ceketler var. Böylece biraz farklı hissettirmek ve klasiklerin sıkıcı olması gerekmediğini kanıtlamak için bu orijinal detaylarla “klasik giyim" algısı baştan yaratılabilir.

Baharın diğer göz alan rengi hardal. Hardal, her ne kadar sonbahar-kış renkleri olarak bilinse de bahar-yaz koleksiyonlarınıza sıcak bir hava katacaktır. Pembe renklerle canlandıracağınız kombinler yaratabilirsiniz. Hardal trikolarınızı eteklerle de kombinleyebilirsiniz.

Yine bu dönem çantalarımız ve ayakkabılarımızda da özgür ruhu yaşıyoruz. Maviler, pembeler, hardallar, yeşiller...

Yazımıza moda ile ilgili bir film önerisi ile son veriyorum:

The September Issue (2009). Yönetmenliğini R.J. Cutler’ ın yaptığı film samimi, eğlenceli ve sürpriz dolu bir Amerikan belgesel filmi. Filmin konusuna bakacak olursak Vogue’ un editörü Anna Wintour' un kariyeri ve hayatına anlatan bu belgesel film aynı zamanda bu sayının hazırlanışında yer alan ekibin sahne arkasında yaşadığı zorlukları ve dramayı da anlatıyor. İyi seyirler!


Bu yazıyı kargala!
0 Yorum