Dijital Oyun

Valorant • Yeni Sentinel Ajan: Chamber


Alp Eren Akkaya 5 Kasım 08:41

Dünyada en fazla oynanan 5’e 5 karakter tabanlı, taktiksel nişancılık oyunu Valorant’a gelecek olan yeni Sentinel karakter Chamber’ın 16 kasımda oyuna eklenmesi bekleniyor. Yeni savaş bileti bugün geldi fakat daha önceden Riot, Chamber’ın oyuna yeni sezondan 2 hafta sonra ekleneceğini söylemişti. Yeni karakterle ilgili bütün özellikleri bu yazımızda sizler için derledim.

Sentinel ne demektir ?

Nöbetçiler "hem saldırı hem de savunma turlarında alanları kilitleyebilen ve kanatları izleyebilen savunma uzmanlarıdır." Spike'ı yerleştirmeye veya etkisiz hale getirmeye adanmış bir oyunda bu ajanlar çok önemlidir. Cypher ve Killjoy, gizmosları ve gadget'ları ile siteleri durdururken, Sage, yavaşlamalar ve barikatlarla itme ve döndürmelere son verir.

https://twitter.com/VALORANTtr/status/1454101332424527872?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1454101332424527872%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.oyungunlugu.com%2Fhaber%2Fvaloranta-gelecek-yeni-ajan-belli-oldu%2F11636%2F

Nöbetçiler, hem hücum hem de defans turlarında bölgeleri kilitleyebilen ve kanatları izleyebilen savunma uzmanlarıdır.

Riot Games

Peki, karakter hangi yeteneklere sahip olacak?

Chamber yeni bir Sentinel karakter, yani takımına fazladan bir fayda sağlıyor, ancak bu yeteneklerinin bir kısmını kullanmak için kill(öldürme) alması gerekiyor. Ultisi, düşmanları tek atışta öldüren ve hemen önce öldürülen oyuncunun etrafındaki düşmanları yavaşlatan özel keskin nişancı tüfeğini ortaya çıkarıyor. Daha ayrıntılı bir inceleme için, işte tüm yetenekleri:

C yeteneği (Trademark): Düşmanları tarayacak bir tuzak yerleştiriyor. Görünür olan bir düşman tuzağın menziline girdiğinde tuzak geri sayıma giriyor ve zemini sarsıyor. Bu alanda bulunan oyuncular yavaşlıyor.

Q yeteneği (Headhunter): Chamber, bu yetenekle birlikte büyük bir tabancayı kullanıyor. Sağ tıkla birlikte tabancadan nişan alınabiliyor.

E yeteneği (Rendezvous): İki ışınlanma noktası yerleştiriyor. Chamber yerdeyken ve bir ışınlanma noktasına yakınken yeteneğini yeniden kullanarak yerleştirdiği diğer ışınlanma noktasına ışınlanabiliyor. Işınlanma noktaları yerden alınıp yeniden yerleştirilebiliyor.

X yeteneği (Tour de Force): Güçlü ve özel bir keskin nişancı tüfeği kuşanıyor ve bu tüfekle vurulan her oyuncu tek atışla ölüyor. Bir düşman öldürüldüğünde düşmanın etrafında içinde kalanları yavaşlatan bir alan oluşuyor.

Diğer Sentinel ajanlar hangileri ve özellikleri neler?

Sage

  • Abilities: Trapwire, Cyber Cage, Spycam
  • Ultimate: Neural Thief

İlk bakışta, VALORANT'ta yeni oyuncular, Sage'in oyundaki en iyi destek karakteri olduğunu düşünebilir.

İyileştirme yetenekleri var ve ölü oyuncuları bile diriltebiliyor.

Oyundaki en etkili destek ajanlarından biri, belki de birincisi. Öncelikle bariyer küresi yeteneği sayesinde buzdan bir duvar örerek koridorları kapatabiliyor. Zeminde etkili olan yavaşlatan küre ile geçiş yollarını buzla kaplıyor. Hem kendi, hem de takım arkadaşları üzerinde kullanabildiği can küresi ile iyileştirme sağlıyor. En çarpıcı yeteneği diriliş sayesinde ise ölen bir takım arkadaşının cesedini hedef alarak onu yeniden hayata döndürüyor.

Cypher

  • Abilities: Trapwire, Cyber Cage, Spycam
  • Ultimate: Neural Thief

Düşmanın nerede olduğunu tespit etmek için doğmuş Cypher. Etkili şekilde kullanabilmek için bol antrenman isteyen ajanın siber kafes yeteneği sayesinde görüşü engelleyen ve düşmanı içine hapseden dairesel alanlar oluşturuluyor. Hedef alınan noktaya yerleştirilen gizli kamera sayesinde düşmanları gözlemlemek, hatta işaretleyici iğne atmak mümkün. Atıldığı noktadan karşıya hat çeken bubi tuzağı, yakalanan rakibi sarsıp görünür kılıyor. Ulti yeteneği nöron hırsızı ise ölen bir düşmanı kullanarak, adeta sorgulayarak diğer düşmanların konumunu ortaya çıkarıyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı cyp-1024x576.jpg

Killjoy

  • Abilities: Nanoswarm, Alarmbot, Turret
  • Ultimate: Lockdown

Bir dahi olarak nitelendirilen Killjoy’un elinde kendi icadı olan ilginç ekipmanlar mevcut. Zemine yerleştirdiği alarm botu, menziline giren düşmanların peşine düşerek patlıyor ancak istendiği takdirde geri çağrılıyor. Yine zemine yerleştirilen taret 180 derecelik bakış açısına giren düşmanlara ateş etmeye başlıyor. Nanosürü bombası etkinleştirildiği zaman düşmana hasar veren nano robot sürüsünü serbest bırakıyor. Ulti yeteneği tecrit ise düşmanın hareket kabiliyetini kısıtlıyor.

Sizce Chamber E-sport arenasında ve alt liglerde ne gibi etkilere sebep olacak? Yorumlarınızı bekliyorum. Daha önceki yazıma göz atmak isterseniz link burada

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum