Moda & Trend

YAĞMURLUK: BAHARDA MÜKEMMEL BİR DIŞ GİYİM


Deniz Tanyolaç 25 Nisan 07:33

Benim için yazdan sonra en güzel mevsim bahar mevsimi fakat bu mevsimde hep bir arada kalmışlık vardır. Hava sıcak deseniz sıcak değil soğuk deseniz soğuk değil. Mont giyiyorsunuz güneş açıyor, ince giyiniyorsunuz yağmur yağıyor. Bu yüzden bahar aylarında dolabımızın olmazsa olması yağmurluk bu aylarda trend haline geliyor. Şemsiye yağmurda tercih edeceğimiz ilk şey fakat her zaman yanımıza almadığımızdan aniden bastıran yağmurdan nasibinizi almamak için rahat taşıyabileceğiniz yağmurluk kurtarıcınız olacaktır. Bu sizi hem soğuk havadan korur hem de ıslanmanızı engeller. Yağmur altında duş almak istiyorsanız o başka tabi.

Mükemmel ilkbahar dış giyimini seçmek oldukça zordur. Sabahları sizi sıcak tutacak yeterince hafif bir şeye ihtiyacınız var, böylece gün içinde sıcaklık yükseldikçe terlemeyeceksiniz. Kargaladığınızda en iyi dış giyim görünümü elde etmek için fikir sahibi olacaksınız.

Şeffaf yağmurluklar

Günlük giyimleri seviyor ve yağmurlu bir günde rahat olmayı tercih ediyorsanız; hareket özgürlüğüne sahip olmak ve şık görünmek istediğinizde sportif bir yağmurluk sizi tamamlar. Günlük tarzınıza oldukça kolay dahil edebileceğiniz şeffaf ürünler size çok fazla stil katar.

Yağmurluk şık kıyafetinizi gizlemesin, alttaki kıyafetiniz sergilensin istiyorsanız şeffaf yağmurluklar tam da size göre. Fotoğrafta gördüğünüz şeffaf yağmurluğa Beymen online sitesinden ulaşabilirsiniz. Marka; Vetements...

Sokak giyimi tarzınızı tamamlamak için jean pantolonlar ve su geçirmez spor ayakkabılar tercih edilebilirsiniz. Ayrıca farklı renklerde şeffaf yağmurluklarda bu sezon oldukça trend.

Oversize yağmurluklar

Son bir kaç sezonun rahat kesimlerinden olan oversize, size bir kaç beden büyük ama üzerinizde güzel duran rahat trendlerden birisidir. Oversize jean pantolonlardan bir yazımda bahsetmiştim kargalayabilirsiniz

Yağmurluk tercihinizde de bu kesimi tercih edebilir şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu modelleri işlevsel ve rahat olan temel ve zamansız parçalarla deneyin! Tek renkli bir yağmurluğunuzu, zıt eşofman altlarıyla eşleştirip, birde su geçirmez spor ayakkabı ile tamamladığınızda sokağa çıkmaya hazırsınız. Bu kombinize güzel bir spor şapka ile tamamlayabilirsiniz.

Yağmurluklarınızın kumaşını seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Kullanım yerinize göre yağmurluğunuzun kumaşı değişir. Rüzgarlı, yağmurlu veya çiseleyen yağmurlar sizi asla yarı yolda bıraksın istemiyorsanız su tutmayan kumaşlara sahip bir ürün tercih edebilirsiniz.

Yağmurluğunuzu koşu yada spor yaparken mi tercih edeceksiniz? Bir yağmur ormanında bol oksijenli yürüyüş yapmaya ne dersiniz? Peki yağmur çiselerken sahilde ya da deniz kenarındaki yürüyüş parkurlarında mis gibi deniz kokusu ile koşmaya? O zaman hem suya dayanıklı hem de nefes alabilir kumaşlar tercih edeceksiniz. Bu kumaşlar sizi rüzgardan korurken aynı zamanda nefes almanıza da olanak sağlar. Hafif olmaları ile de rahatça yanınızda taşınabilme özelliğine sahiptir. Bazı markaların minik çanta haline gelen yağmurluk modellerine de denk gelebilirsiniz. Zara markası bir kaç sezonda olduğu gibi bu sezonda hem hafif hem su geçirmez kapüşonlu modellerle karşımıza çıkıyor. Kolay taşınabilir olması için çantaya dönüşmesi de elinizde taşıyacağınız şemsiyeye alternatif şık bir aksesuar olmasını sağlıyor. Ürünlere zara online alışveriş sitesinde ve zara mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Bahar renkleri ile içiniz açılsın

Yağmurluklarınızda bahar renklerini tercih edebilirsiniz. Özellikle güneş sarıları, portakal tonları, kırmızılar, maviler, pembeler, hardallar, yeşiller yanık mercan kül ve pas tonlarının bu sezonun trend renkleri olduğunu sokak modası yazımda değinmiştim. Yağmurluklarda da bu renkler oldukça trend. Oversize modellerin iç kısımlarında bulunan beldeki ip büzme ipleri sıkıştırma özelliği sayesinde stilinize göre ayarlanır.

Herkese, giymek ve sevmek için bir yağmurluk!

Yağmurlukların koruyucu olması kadar şık olması da bizim için oldukça önemli. Hem kötü hava koşullarından korunmak hem de şık görünmek için markalar yeni sezonda deri görünümlü, parlak işlemeli ayrıca sportif bir görünüme sahip modellerle karşımıza çıkmakta. Bu modelleri gece gündüz, gezilerde, iş hayatınızda ve hafta sonları kısaca her durumda rahatça kullanabilirsiniz. Çünkü kimse yağmur nedeniyle harika kıyafetinin mahvolmasını istemez.

Çift taraflı kullanabileceğiniz modellerde bahar mevsiminde farklı kombinler oluşturmanızı sağlar. Tek bir ürünle hem yağmurluk hem trençkot sahibi olabilirsiniz.

Ani bir sağanağın planlarınızı mahvetmesine izin vermeyin.

İlham almak için yazılarımı takip etmeyi unutmayın. Yağmurun tadını çıkarın.

Öneri müzik, Nesrin Sipahi'den "Yağmur seninle güzel"...

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum