Sanat

YAŞAYAN EFSANE PINK VE NUMEROLOJİK ANALİZİ


Arkadaşları Alecia Beth Moore’a Pink ismini, Rezervuar Köpekleri filmindeki Mr. Pink karakterine benzediği için vermiştir. 135 milyon single ya da albüm satışı vardır. Defalarca en çok kazanan müzisyen listelerine de girmişti. 4-12 yaş arasında jimnastik çalışmaları yapması müzikte (kliplerinin güzel olması) şansını arttıran bir etken olmuştur. Müziği bilen bir babası olması da 2. etkendir. Çocukluğunda babasından dinlediği ona özel ninniler daha sonra babası ile yaptığı düetlere dönüşmüştür. Ses güzelliği ise elbette Allah vergisidir. Ayrıca yazma konusunda da yeteneği üst seviyededir.

Pink’in numerolojik analizi

Pink’in temel özellikleri şöyledir:

  • Korkusuz
  • Çok eril
  • Şanslı (bu kaderseldir)
  • Zor bir insan (Özgür ruhlu)
  • Sanatçı ruhlu (Ses, konuşma ve yazmada çok yetenekli)
  • Lükse ve rahatına son derece düşkün
  • Mecburiyetler dışında tembel
  • Lafını esirgemeden her şeyi söyler

Pink'in geçmişi ve geleceği

Korkusuz çünkü ebeveyni boşandıktan sonra annesi ile geçinemeyip müzisyen olmak için evi 14 yaşında terk ediyor. Çok eril çünkü evlenme teklifini kendisi yapıyor. Şanslı çünkü yazıyor, şarkı söylüyor, kliplerde jimnastikçi özelliğini kullanıyor. Tam umudunu kaybetmişken evlenemediği şimdiki eşi ile ilgili yazdığı şarkı sözleri çok ilgi çekiyor ve ünü artıyor. İnsanlar tam o dönemde artık melodiye değil sözlere önem vermeye başlamıştı. (2001-2006) Zor bir insan. 2001 yılında çıkmaya başladığı kişiye evlenme teklifini 2005’te kendisi yapmak zorunda kalıyor. Evliliğin ilk iki yılında boşanmanın arifesine geliyorlar. İlişkiyi biraz toparlayınca evliliği sağlamlaştırmak için hemen üst üste iki çocuk doğuruyor. Eşini kaybetmemek için onun bazı isteklerini dinlemek zorunda kaldığı da kesin. Müziği para ve beğenilmek için yapıyor. Ancak üçüncü sırada sanat ruhu için müzik yapmaktadır.

Pink için ilk 9 yıl çok güzel geçiyor. Jimnastik, babayla müzik, babanın onu karşılıksız sevmesi ve onu yol gösterici olarak görmesi. Ama 9 yaşı bittiğinde ebeveyni şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanıyor ve bu sihir bitiyor. Annesinde kalıyor ama sevdiği adam babası ondan ayrı. 18 yaşında kadar bu ayrılığın yanında annesi ile geçimsizlik artıyor. Müzikle ilgili birkaç başarısızlık da onu oldukça mutsuz ve başarısız hissettiriyor.

Ancak şans kapıyı 20 yaşından sonra çalmaya başlıyor. Evlendiği yıl müzikte başarılarıyla birlikte kendi zirvesini yakalıyor. Daha sonra evliliğini toparlayarak iki çocuk doğurması da ileriki yıllar için güzel bir yatırım oluyor. 2015’e kadar kontrol elinde değilken akışa bırakabilme gücü bu dönemden başarı ile çıkmasına neden oluyor. Çocukları, bol kazanç, eşiyle tekrar anlaşma, eşiyle klip çekme, sıkıntılarını şarkı sözlerine dökmesi onu yükseltiyor. Aslında şans yardım ediyor. Her şey onun lehine üst üste denk geliyor.

Gelecekte neler var?

Pink 42 yaşındayken babasını ağır bir hastalıktan kaybetmesi onun için büyük yıkım oldu. 2022 aralık başında bu yıkım hissini atlatacak. Babasının kaybından dolayı şuan kendini çok kötü hissediyor. 2026 başına kadar eşiyle çevrenin fark edebileceği bir sıkıntı olmayacak. Ancak uzun bir dönem eşiyle ve annesiyle ilgili sıkıntılar yaşaması muhtemeldir. Çocukları ya da onlardan birisi ile bazı konularda anlaşamayabilir. Bundan sonra psikolojik sağlığına dikkat etmesi gerekiyor. Ona spor iyi gelecektir.

Pink'in eşiyle olan sıkıntılarının psikolojik alt yapısına bakacak olursak aslında cevap temel özelliklerinde var. Eril yapısı ve yüksek egosu onun aşk kadını olduğunu ortaya koymasını engelliyor. Ancak o kadar akıllı ki müzisyenlerin aşk ve evlilik hayatlarının da ne kadar sıkıntılı olduğunun farkında. Mesleğinin evlilik için riskli olduğunu biliyor. Ev işlerini seviyor. Evlendiği erkeğin sevmesini istiyor ama sevdiğini karşıya göstermek ona zor geliyor. Ayrıca eşiyle aralıksız yan yana olmak onu boğuyor. Şimdilik müzik bu durumun eşi açısından belirgin olmasını engelliyor.

Ancak Pink'in yaşı ilerledikçe ve işi yavaşlayınca bu durum daha çok ortaya çıkacak. Eşi kedi ya da köpek değil. Türleri aynı. Ancak Pink'in egosu ve beğenilme ve sevilme ihtiyacının fazlalığı eşini tüketebilir. Çünkü babası gibi sadece almak istiyor. Hayvan sever olması, koruyucu aile konusunda destekleyici çalışmaları, covid salgını içi 1 milyon dolar bağış yapması, çok ünlü ve zengin olması, sadık olması eşini ilgilendirmiyor. Eşi sadece sevilmek istiyor. Belki de onun yaptığı çorbayı içmek istiyor. Tepeden bakılmasını istemiyor. Bu durumların eşi için ileriki yıllarda sıkıntı yaraması muhtemel. Aşırı eril olmak “kabalaşma” riskini de getirmekte. Aslında eminim ki Beth bu durumun kesinlikle farkındadır. Yaşam onları bir yere götürecek bunu tam olarak söylemek kolay değil. 2026-2036 arası aile ve yakın akrabalarla ilgili bazı sıkıntılar çıkması muhtemel. Kendisinin de bu dönemde psikolojisine dikkat etmesi iyi olacaktır.

45 yaşı bitinceye kadar ise özgür hissetmek için çok çalışıp liderliği ele alması gerekmektedir. Bunu başardığında daha sabırlı bir insan haline gelecek. Daha sabırlı bir Beth ise eşiyle daha iyi geçinebilmesini sağlayacaktır. Ancak bir üst paragrafta belirttiğimiz gibi 45-55 yaş arasında ise eşinden ayrılmasa bile kendini yalnız hissedecek. Bunun getirisi daha sabırlı, olgun hayatı görmediği bir açıdan görebilen bir Beth olacak.

Son söz

Son olarak Pink'in babasıyla olan ilişkisinin ve vefatının psikolojisi üzerine etkisini kısaca konuşalım. Birlikte yaşayacağı erkeğin babası gibi olmasını istedi. Bu onun için konforluydu. Çünkü sevmeden seviliyordu. Kişilik yapısı böyle ve bu suç değildir. Babası onun için huzurlu bir limandı. Artık sıkıştığında demir attığı liman yoktu. Elinde sevdiği adam kaldı. O da sevmekten yorulmuş sevilmeyi bekleyen birisi ki bu doğal bir durum. Beth’in bunu başarmak için ise ne eğitimi, ne de isteği var.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum