Astroloji

YENİAY KOÇ'TA 1 NİSAN 2022


Çağlan Tunçbilek 21 Mart 10:43

Yeniay ve tüm burçları ilgilendiren genel konular: Enerjimiz zihinle zekâmızı çalıştırmaya odaklı ve sorumluluk duygumuzu harekete geçirmek bize şans getiriyor. İşimizi yaparken çevremizdeki insanlara tarafsız ve adaletli olmaları yönünde uyarıda bulunabiliriz. Sevgi adaletli olma enerjisini tetikliyor. Çevremize karşı koruyucu ve destekleyiciyiz. Hedefe ulaşmak için hırs ve çaba yüksek seviyededir. Kendimize göre daha düşük sesle konuşuyoruz.

Kilo alma eğilimi fazla. İştah artışı söz konusudur. 1 Nisan’a kadar kilo almazsak başarı elde etmiş oluruz. Sağlıklı beslenmeye odaklanalım. Evcil hayvanı olanlar fazladan sorumluluk almak zorunda kalabilirler. Öğrenmek için ve küçük eğitim almak için iyi zamandır. Olaylardan hızlıca ders alıp ilerleme kapasitesinde artış var. Tanınmamız bu dönemde artabilir. Aile içi sorunlar geri çekilme nedeniyle gündemde değil. Ama bazı burçlar bu konuları konuşabilir. Burçlar bölümünde bundan bahsettik. Doğru zamanda doğru yerde olabiliyoruz. Gebelik kontrollerinize zamanında giderseniz düşük olmaz. Emir almaktan hoşlanmadığımız bir dönem. Farklı kültürleri, tarihi ve mitolojiyi öğrenme merakı artabilir.

Burçlara Göre Yeniay Etkileri

Koç Burcu (özellikle Yükselen Koç): Çokta fazla istemeden yeni bir başlangıç yaptınız ya da yapmak üzeresiniz. Maddi kazanç konularında şansınız oldukça fazla ama bunun için ciddi miktarda sorumluluk almalısınız. Arkadaş gruplarında bulunmak sizi hem çekiyor hem de sıkıyor olabilir. Kıskananlar var. İşlerinizi bozmak isteyenler var. Ama çok güçlü değiller. Ancak bu durum Nisan'dan sonra geçecek. Bulunduğunuz gruptan bir kişi ile Nisan'dan sonra grup dışı görüşebilirsiniz. Kendinizi yorgun hissettiğiniz de bir gerçek. İşinize odaklanın. Çalışmıyorsanız ev işlerine odaklanın. Toplumun gözü önünde ailevi bir konuda bir başlangıç yaşamanız mümkün.

Yeni başlangıç

Boğa Burcu (özellikle Yükselen Boğa): Bu yeniay döneminde eşinize, ortağınıza ya da açık düşmanlarınıza fikirlerinizi çok dikkatli aktarmalısınız. Aslında artık konuşmalısınız. Ama bu konuşma sakin, saygılı ve dikkatli bir şekilde olmalıdır. İş, kariyer ya da evliliğinizle ilgili ciddi anlamda bir sorumluluk alma aşamasındasınız. Belki de sorumluluğu aldınız bile. Çok güvenmiyor, fazla da umutlu olamıyor olabilirsiniz. Bu konularda dikkatli ilerlerseniz sorun yok. Arkadaş grupları ya da kariyer getirisi ile ilgili konularda aklınızı çelmeye çalışanları değil kendi ayağı yere basan fikirlerinizle ilerlemelisiniz. Gerekirse güvendiğiniz bir kişiden fikir alabilirsiniz. Ama teke tek konuşun. Önünüzde uygun olan ne varsa onu yapın ve daha iyisi için fırsat kollayın. Sabır. Gerekirse küçük eğitimler alın. Aldıklarınızı tekrar devreye sokup o konuda ilerleyin.

Yaratıcılığınızı kullanın

İkizler Burcu (özellikle Yükselen İkizler): Partnerinizle ilgili şüpheleriniz varsa onunla konuşma vakti. Ama yapıcı konuşun. Belki de acı verebilecek çözümleri göze alacak duruma geldiniz. Çünkü çözüm sizin için artık huzur anlamına mı geliyor? Bir işe başladınız ya da başlayacaksanız kariyer getirisine odaklanın. İstediğiniz gibi bir işi şimdilik hayal etmeyin. İş bulamıyorsanız aynı durum geçerlidir. Sevmediğiniz işte ya da evinizde kendi yaratıcılığınızı ve tarzınızı ortaya koyun. Bu sizi eskisinden daha mutlu edecektir. Akışa uyun, kısa bir süre takip edin. Ondan sonra tekrar bir yol belirleyebilirsiniz.

Yengeç Burcu (özellikle Yükselen Yengeç): Çocuklarınızın, eşinizin sosyal çevrenizin çok üstüne gitmeyin. Diyet öneriyor, ağır spor önermiyoruz. Borsa, döviz ve kripto para gibi konularda şanslı değilsiniz. Gelirinizi en garantili yerlere yatırın. Spekülatif değerler sizi kandırır. Garantili olan yatırımlardan korkmayın. Bekâr olanlarınız mantık evliliği kararı alabilir. Buda garantili bir yol. Tanıştırılarak evliliğin önü açıktır. İlla aşk sonra evlilik diyorsanız en az bir yıl yeni aşk önermiyoruz. Yani aşk evliliğini bir yılı geçirerek yapın. Şu an mantık evliliği uygundur.

Mantık evliliği

Aslan Burcu (özellikle Yükselen Aslan): Eş, arkadaş, ortak ya da işinizdeki açık düşmanlarınızla sıkıntılarınız artmış. Sevmek gönül işidir. Bazen mantık bunu anlayamaz. Durum böyle olduğunda gerçekçi ama acı veren şey mantıklı olmaktan çıkabilir. Ama şuan yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Bu dönemde üniversiteyle, uzaklardaki birisiyle, bir konuyla ya da hayat felsefenizle ilgili değişiklikler meydana gelebilir.

Başak Burcu (özellikle Yükselen başak): Başkalarının para veya malını yönetmek zorunda kalabilirsiniz. Yeni bir duruma, ortama ya da işe uyum sağlamak gerekebilir. Zaten istemediğimiz bir işi ya da durumu zihinsel olarak çözüp aynı işe devam edebiliriz. Bu biraz acı verebilir. Eğer konu iş ise işte ilerleme ve başarı sağlayacaksınız. Sihir beklemeyin. Uzaklardaki bazı kişilere ya da konulara karşı sabırlı olmanız gerekebilir.

Terazi Burcu (özellikle Yükselen Terazi): Yumuşak liderliğiniz şans getiriyor. Eş, ortak, arkadaş, avukat ya da açık düşmanlarınızla ilgili yeni bir başlangıç var. Çalıştığınız işte açıkçası yaratıcılığınız üst seviyede. Sanki sonsuz yaratıcı bir enerji ile çalışıyorsunuz. Ailenize vakit ayırın. Geri çekilin. Başkalarının paraları, malları alacak verecekleri, vergileri gibi konularda sorumluluklarınız artabilir. Bu konularda konuşmak istediklerinizi uygun bir dille söylemek riskli de olsa uygun görünüyor. Uyum sağlamak için değişebilecek konuları baştan konuşmak en uygunudur. Değişemeyecek konulara da yapacak bir şey yok.

Akrep Burcu (özellikle Yükselen Akrep): İşle ilgili çok da hoşunuza gitmeyen bir başlangıç yaptınız ya da yapmak üzeresiniz. Çalışmıyorsanız bu durum evinizle ilgili olacaktır. Eşinizin ortağınızın ya da arkadaşınızın belki de avukatınızın dürüstlüğü konusunda şüpheleriniz olabilir. Sizi rahatsız eden açık düşmanlarınız varsa bu kişilerden kalıcı bir şekilde uzaklaşabilirsiniz. Spekülatif (borsa, döviz, kripto para)  konulardan, mantıksız ilişkilerden ve sosyal çevreden bir süre uzaklaşmak en iyisi. Yakın çevre ya da akrabalarla kısa yolculuklara çıkabilirsiniz. Belki de çıktınız bile.

Plan yapın

Yay Burcu (özellikle Yükselen Yay): İş yerinizde çevrenize söylemek istediğiniz bir şey var. Dikkatli olmak kaydıyla konuşabilirsiniz. Ama sert bir çıkış olmasa iyi olur. Kripto para, döviz borsa gibi spekülatif konularda, çocuklar, sevgiliniz, spor ya da sosyal çevrenizle ilgili istemeyerek de olsa yeni bir başlangıç yapma durumunuz var. Hiçbir şeyi değiştirmeyebilirsiniz. Bu sizin için içsel bir değişim olacak. Bu konularda değişim yapabilirsiniz. Buda dışsal bir değişim olacak. Bakalım ne yapacaksınız. Belki de bir şeyi değiştirdiniz bile. Bu aralar evde çok yaratıcısınız. Bundan pek de memnunsunuz. Yakın çevrenize ve işinizle ilgili tanıtım konularına karşı sorumluluklarınızı yerine getiriyorsunuz. Bu yeniay döneminde bekâr olanlarınız sıkıntılı olsa da yakın çevreden duygusal bir ilişki de kendini bulabilir. Duygusal konularda bir karışıklık var. Çalışmıyorsanız evde, çalışıyorsanız işinizde ailenizin de içinde olduğu yeni bir başlangıç var.

Oğlak Burcu (özellikle Yükselen Oğlak): Ailenizde ve işinizdeki bir parça toparlanma bu aralar sizi mutlu ediyor. Ama sorumluluklarınız çok fazla. Birlerine güvenip kripto para, döviz, borsa gibi yatırımlar yaptıysanız kayıplarınızla ilgili hesap sorabilirsiniz. Sevgilinizle ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Mesela çocuklarınıza belli konulardaki olumsuz sonuçların nedenlerini sorabilirsiniz. Yeniay sizi evden taşınma ya da ev tadilatı gibi konulara başlatabilir. Sanırım Bu durum ya mecburiyetten ya da ailenizin baskısıyla olan bir durumdur.

Daha mutlusunuz

Kova Burcu (özellikle Yükselen Kova): İşiniz, kültürünüz ya da fiziğinizle dışarıdan hoş görünüyorsunuz. İşle ilgili ya da evinizle ilgili oldukça yaratıcı bir zihniniz var. Yakın çevrenizle ilgili ya da kendinizi tanıtmakla ilgili yeni bir başlangıç düşünüyorsunuz. Yapmak istediğiniz şeye fazla inanmıyorsunuz. Güven konusunda sıkıntınız var. Bu her konuda olabilir. Sosyal medyadan ani bir çıkış yapabilirsiniz. Bekâr olanlarınız yorgun olsa da aşk içeren bir evliliğe hazır. Evli olanlarınız ise eşinden daha fazla romantizm, güler yüz ya da yakınlık bekliyor. Evinizi tadilat yapmak ya da değiştirmek isteyebilirsiniz.

Balık Burcu (özellikle Yükselen Balık): Bu yeniay döneminde önem sırasına göre yardım edin. Yardım edemedikleriniz kısa bir süre de olsa olabilir. Kaynaklarınız sınırsız değil. Kaynakları doğru kullanmak sorumluluğunuzdadır. Doğru davranış ileri de daha fazla yardım edebilmenizi sağlayacak. Bir süredir sizi tanıyamayanlar daha iyi tanıdı. İşinizle ilgili konuda yeni bir başlangıç söz konusudur. Bunu yapmak zorunda değilsiniz. Kafanızdaki soruları giderebildiğiniz kadar giderin sonra karar verin. Sonuç iyi olmazsa yolunuzu tekrar değiştirin. Nisan başına kadar uzak yolculuklar çok önemli değilse gereksizdir. Kısa yolculukları seçerek yapabilirsiniz. Yakın çevre ve işten gelen arkadaşlara dengeli bir şekilde hesap sorabilirsiniz. Herkes size güvenmek zorunda ama siz herkese güvenmek zorunda değilsiniz.

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum