Astroloji

YENİAY KOVADA: 24 OCAK – 1 ŞUBAT


Çağlan Tunçbilek 24 Ocak 10:49

Şimdi yazacağımız yeniay etkileri yaklaşık bir haftadır devam etmektedir. Tüm burçlar için geçerlidir. Dinleme ve anlama konuları ön planda olacak. Konuşmalarımızı karşımızdakini dinleyip anladıktan sonra yapmak çok daha etkili olacaktır. Yine sözlerimizde etik değerleri hiçe sayarsak geri dönüşler hoş olmayacaktır. İş konularında söylemek istediklerimizi Merkür retrosu nedeniyle şimdilik tam olarak ifade edemiyoruz. Bu dönemde ciddi konularda atak olmaktan ziyade, konuşulanlara uygun cevaplar vermeliyiz. Karar almak için gelişen olayları gözlemleyip bilgi toplamak daha uygundur. Yeniay bitip dolunay etkisi başlayınca, kararları şubatta almak daha mantıklı olacaktır. Bu kadar laftan sonra kişi bu dönemde bildiğini okur diyoruz. İnatçılık ön plandadır. Sessiz insanlar, haksızlık olduğunda sert tepkiler verip etraflarını şaşırtabilirler. Sanatçıların konuşmalarının ve sanatın ön plana çıkacağı günler (etki bir haftadır var). Duygusal konularda harekete geçilmemesi gereken günler.

Burçlara göre Kova'da yeniay etkileri

Koç Burcu: Gelecekle ilgili planlarınız için destek bulmakta çok umutlu olmadığınız günler. Kariyer getirinizden tatmin değilsiniz. Çeşitli nedenlerden arkadaş gruplarına katılmakta zorlanıyor ya da katıldığınız gruplardan bu dönem tat almıyor olabilirsiniz.

Boğa Burcu: Yeni bir başlangıcın arifesinde olduğunuzu düşünüyorsunuz. İşler bir süredir ters gitmiş olabilir. Şimdi yeni bir başlangıç görünüyor. Gelecekle ilgili daha yere basan planlar yapın. Daha az iyimser ve daha az kötümser olun. Planlarınızı daha mantıklı hale getirin. Sabretmeniz gerektiğini unutmayın. Beklentileri yüksek tutmayın. Plan yapıp harekete geçin. “B” planınız her zaman olsun. “B” planınızla ilgili kendinize yatırım yapın

İkizler Burcu: Aşk ya da ortaklık teklifi var. Sizi seviyormuş gibi yapanların aslında size ihtiyacı olduğu için bunu yapıp yapmadıklarını da iyi belirlemeniz gerekiyor. Dikkatli olun. Temkinli gidin. Yardımseverlikle ilgili bir hobi edinmek size iyi gelecek. Bunu hemen yapamayabilirsiniz. Bu aralar tanıştığınız ve iş ya da evlilik düşündüğünüz kişi ile uzun bir gelecek görünmüyor ya da uzayacak bir süreci göze almanız gerekiyor. Çünkü Merkür retrosu ve Venüs retrosu birlikte gidiyor.

Karar vermek için danış ve iyi düşün!

Yengeç Burcu: Başkalarının paraları, gizli konular, belki miras ya da hasta bakımı konuları gündemde.  Çocuk, eş ya da sevgilinizle ilgili bazı sıkıntılar var. Her ne kadar genel anlamda fazla tat vermese de eşiniz ya da ortağınızla iyi bir dönem geçirebilirsiniz.

Aslan Burcu: Kilo sorunları sizi spora başlatabilir ve hatta çoktan başlamış olabilirsiniz. Eş, sevgili, ortakla ilgili sorunlarınızın çözümünü, evde tek başınayken düşünmeyi tercih ediyorsunuz. Açık düşmanlar, eş ve ortak konularına yeni bir bakış açısı geliştirebilirsiniz.

Başak Burcu: Günlük ev döngünüzü ve işinizdeki çalışma şeklinizi değiştirme fikirleriniz var. Bunları oturturken biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kiloya dikkat. Yürüyüş iyi gelecektir. Ama soğuk hava ve zaman sorunu olabilir. Yakınlarınızdan uzak durmak zorunda kalacağınız kişi ya da kişiler olabilir. Yine bu dönemde eski ya da görüşemediğiniz arkadaşlarla da görüşmüş olabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiye ya da çocuklarınıza yeterli zaman ayıramıyor olabilirsiniz.

Terazi Burcu: Yeniayda döviz, borsa, kripto para gibi spekülatif konular; sevdiğiniz kişi, sosyal çevre, çocuğunuz, spor, yürüyüş gibi konuların bazılarında değişiklikler ve yeni planlamalar yapmayı düşünüyorsunuz. Bunu birden olmasa da belli bir süreçte gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü Merkür retrosu ve Venüs retrosu kısa bir süre harekete geçmenizi engelliyor.

"Kör noktam nedir?" diye kendine sor!

Akrep Burcu: Evinizle ilgili konular, ebeveynle ilgili sıkıntılar olabilir. Etik değerler yüzünden bazı kişi ya da iş konularında ayrılık kararı alma isteği olabilir. Yeni bir ilişkiye başlama ya da aniden bitirme isteği var. Sosyal çevreden gelen arkadaşlık, dostluk, romantizm enerjileri var. Bu kadar karışıklıkta insan ne yapacağını bilemez. Unutmayın Venüs ve Merkür retrosundayken daha çok, plan yapma halinde kalmakta fayda var. Bu retrolarda sık görüşmediğiniz arkadaşlarınızla görüşmek size iyi gelecek.

Yay Burcu: İşinizde size zarar verme ihtimali olan konular var. Hoşunuza gitse de gitmese de ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz ama kararsızsınız. Etik değerleri göz önüne alarak çözüm için harekete geçme kararı alın. Harekete geçmeyi şubata bırakabilirsiniz. Emin olduğunuz çözüm için harekete geçtiğinizde kandırılma ihtimalini de ortadan kaldıracaksınız.

Sabır...

Oğlak Burcu: İş konusunda almanız gereken kararlar var. Tabii değiştirmeniz gereken bakış açılarınız da var. 1 Şubat'a kadar zamanınız var. Acele etmeyin. Dinamikliğinize, şu anki krizlere ve pandemi şartlarına uygun kararlar almanızda fayda olduğunu unutmayın. Özel hayatınızda yapmayı düşündüğünüz değişiklikleri de yaşınıza, etik değerlerinize göre yapmanız sizi mutlu edecektir.

Kova Burcu: Yükselen Kovalar sabırlıdır ve çoğu zaman sabretmesi gerekmediğinde bile sabırlı olur. Daha ender olarak tam sabretmesi gereken zamanda da sabretmez. Çünkü derinlerde çocuksu bir ruh vardır. Kolay yola kaçmak da bir tercihtir. Bedel ödemeyeceğiniz yollar tercih edin. Psikolojinizi bozacak konulara girmemekte fayda var. Ev güzeldir. Evde vakit geçirmek güzeldir. Evden iş yapmak güzeldir. Ama bu biraz daha vakit alacak.

Balık Burcu: İlk kademede 2 Şubat'ta rahatlayacaksınız. İkinci kademede doğum gününüzden sonra baskı büyük oranda kalkacak. Yakın çevrenizden bazı kişiler çok vaktinizi alıyor. Bu vakti onlardan alıp kendinize verin ve kullanmak istediğiniz gibi kullanın. İşini düzgün yapmayanlar sizi üzdüğü için onlara, "İşinizi yapın!" deyin. Onlar da üzülsünler. Siz zaten onları üzmek istemiyorsunuz ama mecbur kalmadıkça her işi siz yapmayın. Kritik işler sizde…

Bu yazıyı kargala!
0 Yorum